VAIKŲ IR JAUNIMO FOLKLORO ANSAMBLIS „VIEVERSA“

(vadovė Dalia Jusienė,  Butrimonių filialo kultūrinių renginių organizatorė)

Susikūrė 2006 metais. Pirmieji mokytojai ir įkvepėjai folkloro studija „Daulėlio“ iš Alytaus, geriausi draugai Druskininkų folkloro ansamblis „Racilukai“ ‚ ir Merkinės  folkloro studija „Kukumbalis“.  Su jais vyko daug bendrų susitikimų ir koncertų.

Esame paruošę ne vieną koncertinę programą ir jas parodę ne tik Lietuvos miestų, bet ir Vokietijos bei Lenkijos žiūrovams.

2010 metais kolektyvas pelnė geriausio rajono kolektyvo vardą, 2009 m.  ir 2013 m. dalyvavo respublikinėje dainų šventės  folkloro dienoje.

Kolektyvo nariai  – nuolatiniai Vaikų ir moksleivių liaudies kūrybos konkurso  „Tramtatulis“ rajoninių, regioninių  ir respublikinių turų dalyviai. 2009 metais kolektyvo narė Akvilė Vervečkaitė  tapo  respublikinio turo laureate, 2013 m. –  kolektyvo kapela,  o 2015 m. – solistė  Rimgailė Anušauskaitė,  regioninio turo laureatais.

2011 -ųjų ir 2012 –ujų metų vasaromis organizavome kūrybines stovyklas su vokiečių ir lenkų jaunimu  „Mus vienija menas“  ir vadovaujant etno specialistams paruošėme koncertines programas. Jas parodėme Eičiūnų, Butrimonių, Nemajūnų ir Birštono žiūrovams.

2012 m. kolektyvo nariai parodė gražią iniciatyvą ir suorganizavo pirmąjį dainuojamosios poezijos ir folkloro festivalį „Kaime žydi abrikosai“, kuris vyksta kasmet ir pritraukia žinomų atlikėjų ir žiūrovų iš visos Lietuvos.

Šiais metais,  švęsdami kolektyvo dešimtmetį , įsirašėme pirmąjį diską.

Šiuo metu auginame jaunąją pamainą, stengdamiesi, kad ir jie pamiltų liaudies dainą ir šokį.