Neįveiksi iššūkio „Surink Lietuvą“, neatvykęs į Alytaus rajoną

Mėgstantiems keliauti startavo projektas „Surink Lietuvą“, kurio esmė Lietuvos šimtmečio proga paskatinti žmones ne tik keliauti po savo kraštą, tačiau ir pažinti kiekvieną jo lopinėlį. Kiekviename aplankytame krašte galima įsigyti magnetuką, o surinkus visus 60, sujungti juos į vieną visumą – Lietuvos žemėlapį!

Projektą inicijavo VšĮ Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centras. Jis apjungė visas Lietuvos 60 savivaldybių. Žemėlapio iš magnetukų kūrimas užtruko net devynis mėnesius, buvo rinkta informacija, bendradarbiauta su turizmo informacijos centrais, muziejais, bibliotekomis, regioniniais parkais ir kitomis įstaigomis. Kiekviena informacija atskirai ištyrinėta ieškant patraukliausio būdo ją pavaizduoti mažame plotelyje.

„Tai pirmas tokio pobūdžio projektas, apjungęs visą Lietuvą. Neabejojame, kad jis prisidės prie vietinio turizmo aukso amžiaus, juk kelionės po savo šalį ir atradimai regionuose yra tikras magnetas turistams!“, – projektą palaiko laikina Turizmo departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

Daugeliui Lietuva dar yra neatrastas kraštas, bet jis turi ką papasakoti, parodyti ar padegustuoti. Kiekvienas magnetas – tai lyg atskira skirtingų miestų istorija – 60 įdomiausių pasakojimų, potyrių ir nuotykių. Alytaus rajonas – gamtos grožis, iš Amerikos atplukdyta Kurnėnų mokykla ir stebuklingas Pivašiūnų Švč. Mergelės Marijos paveikslas, dovanojantis paguodą ir viltį.

Lietuvos kraštų istorijas galima bus išgirsti per radiją „Extra FM“, kuris kiekvieną savaitę pakvies aplankyti ir susipažinti vis su nauju rajonu.

Dar vienas projekto partneris – vežėjas UAB „Kautra“, kuris skatins keliauti po Lietuvą suteikdamas nuolaidas. Projekto iniciatoriai ragina paskubėti rinkti magnetukus, nes pradžioje išleista tik 1000 Lietuvos žemėlapių.

rajono magnetukus galima įsigyti pirmadienį–šeštadienį darbo valandomis Pivašiūnų amatų centre, viešosios bibliotekos Simno, Punios, Miroslavo, artimiausiu metu ir Daugų filialuose ir sekmadienį – Alytaus turizmo informacijos centre.

Daugiau informacijos apie nuolaidas kelionėms po Lietuvą, projekto eigą, bei įspūdžius skelbiama socialinio tinklo Facebook paskyroje „Surink Lietuvą“.

Pagal Alytaus turizmo informacijos centro informaciją